TCL LE39FHDF3300TA 39-Inch 1080p LED HDTV with 2-Year Limited Warranty (Black)
TCL LE39FHDF3300TA 39-Inch 1080p LED HDTV with 2-Year Limited Warranty (Black) TCL LE39FHDF3300TA 39-Inch 1080p LED HDTV with 2-Year Limited Warranty (Black) - TCL LE39FHDF3300TA 39-Inch 1080p 60 Hz LED HDTV with 2-Year Warranty. Enjoy a fantastic viewing experience with the TCL 39-Inch 1080p 60-Hz LED HDTV. This LED television offers an attractive thin front bezel and glass base. It also offers HD connections as well as high-definition picture quality with incredible contrast and vibrancy. Whether you're relaxing with friends watching your favorite program, cheering on a favorite team, or sharing your latest vacation photos, you'll love how this high-definition 39" 1080p LED television brings your entertainment to life.Unit Dimensions (WxHxD) : 35 x 20.9 x 3.6 inch, (Without stand) 35 x 23.1 x 9.1 inch (With Stand).